Přeskočit na hlavní obsah

Víc než láska


napsala: Jaroslava Hofmanová
nakladatalství: KKnihy.cz
počet stran: 209

Jde o příběh Karolíny Mayerové, které to neměla nikdy snadné. Jako miminko se ocitla v dětském domově, opuštěná svojí matkou. Když dospěla přišla další rána, otěhotněla a otec dítěte ji zavrhl. Odmítla jít na potrat a rozhodla se dítě si nechat. Netušila jak velký úkol si na sebe vzala. Vychovávat dítě sama bez pomoci rodiny a bez jakékoli finanční podpory není snadné a malá hyperaktivní dcera ji to nijak neulehčuje. Proto se rozhodne najít své dceři Lauře otce. Jenže co je důležitější štěstí matky a její city, nebo zabezpečení dcery? 


Výsledek obrázku pro jaroslava HofmanováJaroslava Hofmanová je autorka čtyř knih, jinak publikuje v časopisech. Je to česká spisovatelka a jak je to u nás zvykem má i své civilní zaměstnání. Tento příběh se opravdu mohl stát. Je to průnik do reality. Je plno žen, které musí bojovat se životem samy jako matky samoživitelky bez jakékoli podpory okolí. Vychovávat dítě je těžké, ale Karolína neměla odkud čerpat informace o dětech a výchově. Sama od dětství v dětském domově bez podpory rodiny. Nemá ji kdo poradit a pomoci v těžkých situacích. Ze svého okolí vím, že na tom některé samoživitelky jsou ještě hůř. Bez práce, bez peněz, bez naděje na zlepšení. 

Karolína je nejistá plná komlexů. Nemá o sobě moc vysoké mínění a to se odráží v jejím životě. Prožijeme s ní mnoho vypjatých situací, které si tak trochu zdramatizuje sama.  Nicméně ji musíme obdivovat za to,jak velkou projevila odvahu, když se rozhodla vychovávat dítě sama a bez pomoci. Na druhou stranu chápu její touhu po rodině. Mít někoho kdo k ní patří, kdo jí má rád takovou jaká je.  Dětská láska je vždy dokonalou odměnou za všechny těžkosti. Jediný, kdo jí její úděl zpříjemňuje je její kamarádka z dětství Marika.

Malá Laura je neposeda a svou maminku umí pěkně potrápit. Je zvyklá na to, že je středobodem Karolínina života a trochu toho zneužívá. Je to andílek s růžky jak o ní říká máma. 

V příběhu sledujeme jak si žije mladá matka, jak zvládá starosti i radosti mateřství. Dělíme se s ní o její přání, sny a touhy.Ne vždy se jí všechno povede a ne ve všem je dokonalá, ale nemůžeme ji upřít lásku k dceři a snahu o dokonalost. Byla mi sympatická právě tím, že nebyla dokonalá a že ne vše se jí povedlo. 


Uvař mi prosím tě kafe! požádala jsem Mariku. Jsem vyřízená. Já ti mám v poslední době pech, že jsi to neviděla.
Co se děje?
Laura! Každou chvíli je nemocná. Už nevím, co mám s ní dělat. Za chvíli mě kvůli těm věčným absencím vypakují z práce!
To víš! Marika se zatvářila moudře. každé dítě, když nastoupí do mateřské školky je nemocné. Nežli posbírá všechny bacily, a stane se vůči nim imunní, chvilku to trvá!
Já vím! zalkala jsem srdnatě. Jenže, když není nemocná tak zase hrozně zlobí. Stále vymýšlí nějaké blbosti. Má energie na rozdávání.

Jde o pěknou oddechovou knihu. Možná bych dokonce řekla pohádku, (díky konci). Při čtení se pobavíme nezdary hlavní hrdinky, zaujme nás a potěší. Řešíme její problémy s výběrem partnera, rozhodnutím odjet do zahraničí atd.

Při čtení nemusíte řešit žádné filozofické problémy, prostě vypnete a užijete si příběh se vším všudy. Tato kniha je tu proto, aby nás pobavila a aby nám trochu připomněla že ne vše je černobílé. Za každým naším rozhodnutím stojí následek a je na nás jak si s tím poradíme.


Pokud máte rádi realistické příběhy plné emocí, pocitů a dilemat,  rozhodně se do knihy pusťte.

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství KKnihy.cz

Knihu si můžete zakoupit zde

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…