Přeskočit na hlavní obsah

Víc než láska


napsala: Jaroslava Hofmanová
nakladatalství: KKnihy.cz
počet stran: 209

Jde o příběh Karolíny Mayerové, které to neměla nikdy snadné. Jako miminko se ocitla v dětském domově, opuštěná svojí matkou. Když dospěla přišla další rána, otěhotněla a otec dítěte ji zavrhl. Odmítla jít na potrat a rozhodla se dítě si nechat. Netušila jak velký úkol si na sebe vzala. Vychovávat dítě sama bez pomoci rodiny a bez jakékoli finanční podpory není snadné a malá hyperaktivní dcera ji to nijak neulehčuje. Proto se rozhodne najít své dceři Lauře otce. Jenže co je důležitější štěstí matky a její city, nebo zabezpečení dcery? 


Výsledek obrázku pro jaroslava HofmanováJaroslava Hofmanová je autorka čtyř knih, jinak publikuje v časopisech. Je to česká spisovatelka a jak je to u nás zvykem má i své civilní zaměstnání. Tento příběh se opravdu mohl stát. Je to průnik do reality. Je plno žen, které musí bojovat se životem samy jako matky samoživitelky bez jakékoli podpory okolí. Vychovávat dítě je těžké, ale Karolína neměla odkud čerpat informace o dětech a výchově. Sama od dětství v dětském domově bez podpory rodiny. Nemá ji kdo poradit a pomoci v těžkých situacích. Ze svého okolí vím, že na tom některé samoživitelky jsou ještě hůř. Bez práce, bez peněz, bez naděje na zlepšení. 

Karolína je nejistá plná komlexů. Nemá o sobě moc vysoké mínění a to se odráží v jejím životě. Prožijeme s ní mnoho vypjatých situací, které si tak trochu zdramatizuje sama.  Nicméně ji musíme obdivovat za to,jak velkou projevila odvahu, když se rozhodla vychovávat dítě sama a bez pomoci. Na druhou stranu chápu její touhu po rodině. Mít někoho kdo k ní patří, kdo jí má rád takovou jaká je.  Dětská láska je vždy dokonalou odměnou za všechny těžkosti. Jediný, kdo jí její úděl zpříjemňuje je její kamarádka z dětství Marika.

Malá Laura je neposeda a svou maminku umí pěkně potrápit. Je zvyklá na to, že je středobodem Karolínina života a trochu toho zneužívá. Je to andílek s růžky jak o ní říká máma. 

V příběhu sledujeme jak si žije mladá matka, jak zvládá starosti i radosti mateřství. Dělíme se s ní o její přání, sny a touhy.Ne vždy se jí všechno povede a ne ve všem je dokonalá, ale nemůžeme ji upřít lásku k dceři a snahu o dokonalost. Byla mi sympatická právě tím, že nebyla dokonalá a že ne vše se jí povedlo. 


Uvař mi prosím tě kafe! požádala jsem Mariku. Jsem vyřízená. Já ti mám v poslední době pech, že jsi to neviděla.
Co se děje?
Laura! Každou chvíli je nemocná. Už nevím, co mám s ní dělat. Za chvíli mě kvůli těm věčným absencím vypakují z práce!
To víš! Marika se zatvářila moudře. každé dítě, když nastoupí do mateřské školky je nemocné. Nežli posbírá všechny bacily, a stane se vůči nim imunní, chvilku to trvá!
Já vím! zalkala jsem srdnatě. Jenže, když není nemocná tak zase hrozně zlobí. Stále vymýšlí nějaké blbosti. Má energie na rozdávání.

Jde o pěknou oddechovou knihu. Možná bych dokonce řekla pohádku, (díky konci). Při čtení se pobavíme nezdary hlavní hrdinky, zaujme nás a potěší. Řešíme její problémy s výběrem partnera, rozhodnutím odjet do zahraničí atd.

Při čtení nemusíte řešit žádné filozofické problémy, prostě vypnete a užijete si příběh se vším všudy. Tato kniha je tu proto, aby nás pobavila a aby nám trochu připomněla že ne vše je černobílé. Za každým naším rozhodnutím stojí následek a je na nás jak si s tím poradíme.


Pokud máte rádi realistické příběhy plné emocí, pocitů a dilemat,  rozhodně se do knihy pusťte.

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství KKnihy.cz

Knihu si můžete zakoupit zde

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…