Přeskočit na hlavní obsah

Přehled za červenec

V červenci jsem konečně měla víc času a skoro všechen jsem ho využila na čtení knih. Hrůzostrašně se mi hromadí nepřečtené knihy. Mám je všude, u postele, na prádelníku, na stolku a samozřejmě i ve všech svých knihovnách. Navíc jsem byla nemocná, což mě přinutilo ležet v posteli. 

Na většinu knih jsem taky napsala recenze. Je pravda, že poslední dobou mi to moc nejde a s každou recenzí bojuji. Mám plnou hlavu starostí a na psaní se špatně soustředím. 

Jako první jsem si vybrala knihu Rytíř z Vřesova od Františka Niedla. Jde o historický román zasazený do čtrnáctého století. Moc příjemné odpočinkové čtení. Recenzi si můžete přečíst ZDE.  Kniha se moc líbila i kocourkovi.Kniha, která mě nadchla je z nakladatelství Host a jmenuje se Ódinovo dítě. Opravdu jsem si knihu užila. Siri Pettersen mě svým vyprávěním pohltila a já její knihu doslova zhltla. Je pravda, že v knižním battlu, který pořádalo nakladatelství Host, jsem svůj hlas dala Jiskře z popela, ale to jen proto, že jsem měla jen jeden hlas a Jiskra byla pro mě o krapínek lepší. Recenzi na Ódinovo dítě najdete ZDEDalší knihou je známý Deník fejsbukové matky. Jde o knihu sestavenou z facebookových statusú. Je plná humoru. Pokud se vám občas nedaří, stačí kdekoli otevřít a budete se smát nezdarům někoho jiného. Pomáhá to dokonale, věřte mi. Recenze je ZDE . Tentokrát se kniha líbila spíš pejskovi. 


Další knihou v pořadí je historická detektivka  S cejchem vraha od Jana Bauera. Vše se odehrává v Praze v době panování Rudolfa II. Je krásné projít se po staré Praze spolu s hrdiny knihy.  Recenzi najdete ZDE


A pokračujeme s domácí tvorbou. Další kniha v tomto měsíci je od spisovatelky Markéty Hejkalové - Rudé paprsky severního slunce. Příběh se mi moc dobře četl. Škoda, že knihu jsem vůbec na knižním trhu nezaznamenala. Zaslouží si rozhodně víc pozornosti. Recenzi najdete ZDE


Pro stránky vaseliteratura.cz jsem recenzovala knihu Konec řetězce od Fredrika Olssona. Jde o román skrývající otázky ohledně budoucnosti a historie lidstva. Autor každého nechá, aby si svůj závěr utvořil sám. Kniha se mi moc dobře četla, a nutila mě navíc i přemýšlet, což se vždy nepodaří. Další dvě knihy jsou od jednoho spisovatele a to od Jana Vavříka. první jsem četla Návrat z pekla. Jde o vyprávění z druhé světové válce. Knihu nám odvypráví muž, který prošel koncentračním táborem a přežil. Kniha je napsaná lidsky, a tak osobně, že vše prožíváte s hlavním hrdinou. Všechny jeho strachy, bolesti, rozhodnutí. Přežil jen díky velkému štěstí. 

Druhá kniha od jana Vavříka Je Kolotoč strachu. Dívka, se kterou se život nemazlil. Vypráví co prožila, co cítila a i když s ní v mnohém nesouhlasím, byl to velmi silný příběh. 


Od nakladatelství Host jsem ještě získala knihu Vídeňské bratrstvo. Recenzi ještě nemám napsanou. Jde o detektivku, která má širší dopad. Při vyšetřování vraždy, se pomalu odkrývá spiknutí, sahající až do období druhé světové války. I po tolika letech, mezi námi žijí lidé, kteří ideologii Adolfa Hitlera vzali za svou a doposud ji věří. 

Nakonec jsem ještě přečetla knihu od Jiřího Grygara Knihy a hvězdy.  Pan Grygar zde představuje knihy, které formovali jeho lásku k astronimii. Jde o velmi zajímavé publikace. Některé jsem znala, jiné jsou pro mě novinkou a zajímavým doporučením k četbě. V zhledem k tomu, že hvězdy a vesmír jsou součástí fyziky, kterou učím, jde velmi přínosnou publikaci. Navíc komentář autora k jednotlivým knihám mě moc bavil. Součástí jsou i básně jana Nerudy - Písně kosmické. Básně mám ráda, a písně kosmické jsou z mých oblíbených. 

Celkem jsem tedy přečetla deset knih, což je 2880 stran. Pro mě rozhodně úspěšný měsíc, co se knih a čtení týká.  
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…