Přeskočit na hlavní obsah

Novinky v knihovně

Srpen byl pro mojí knihovnu velmi zátěžový měsíc. Je pravda, že jsem toho taky hodně přečetla, ale o tom až jindy. V tomto článku se s vámi chci podělit o knihy, které jsou u mě doma nové. Jde vesměs o recenzní výtisky, ale naštěstí je nemusím přečíst za měsíc, jak je to obvyklé, ale mám na to delší čas. 

Nejprve kniha, kterou už mám přečetlou a kterou jsem dostala z nakladatelství JOTA. Jde o komiks Sochař od Scotta McClouda. Kiha je prostě nádherná. Příběh mě chytl, obrázky jsou krásné... Recenzi zrovna chystám, brzy ji uvidíte na mých stránkách. 


.

Další knihy jsem získala z nakladatelství MOBA. O jejich recenzní výtisky je poslední dobou pěkný boj a tak jsme byla ráda, že jsem získala ty, co jsem chtěla. Mám od nich dvě knihy od Vitěslava Jareše  Thriller 12. a od Václava Grubera knihu Z tebe peklo ráj. Moc se mi líbí, že nakladatelství dává šanci spoustě domácím autorům. Mnohé z nich jsem si oblíbila a teď je sama vyhledávám. 

Z nakladatelsví Arga jsem získala krásnou knihu Otázka ztracené hlavy od E.J. Coppermana a J. Cohena. Jde o příběh o muži, který má aspergerův syndrom. Na knihu jsem hodně zvědavá. Recenzi budu psát pro stránky vaseliteratura.cz.
Celkově jsou knihy z Arga úžasné, plné nápadů a chytré. 

Otázka ztracené hlavy


Nakladatelství Omega jsem získala k recenzi knihu Laurus. Příběh se odehrává v patnáctém století ve středpověké Rusi. Hlavním hrdinou je lékař, který se snaží pomocí bylinek léčit své okolí. Jde o román, částečně i cestopis. 
Další knihu jsem získala přímo od autora. Zaujala mě anotace. „Zdá se mi o světě v plamenech. O jaderných bombách, které dopadají jedna za druhou a polykají města jako rakovina. O našem dožívání v podzemním krytu, kde se z nás pomalu stávají zvířata. Ty sny jsou tak živé. Bojím se, že se jednou budu chtít probudit a zjistím, že je pozdě.“ Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Kniha Volba je literárním debutem mladého českého autora Jakuba Trpiše. Prolínají se v ní prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu. Poprvé vyšla v roce 2012. Příběh v sobě nese silné poselství, které může změnit život jednotlivce i celé společnosti.

Moc ráda poznávám naše autory, proto se na knihu velmi těším.Navíc ji mám podesanouu- heč.

Poslední balíček s knížkami, který jsem tento měsíc dostala, byl trochu větší. Jde o knihy, které budu recenzovat pro stránky Magazín Sova. Knížky jsem si dopředu nemohla vybrat, přesto se mi paní Nachtmanová většinou trefila do vkusu. Dostala jsem od ní opravdu pěkné kousky a navíc i knihy pro vás do soutěže, kterou brzy uspořádám. 


A knihy pro vás - do soutěže jsou i podepsané, přímo od autorky. Rozhodně se máte na co těšit. 

Všechny knihy dohromady. Tentokrát pes nechtěl pózovat, což je velká škoda. :-)


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…