Přeskočit na hlavní obsah

Novinky v knihovně

Srpen byl pro mojí knihovnu velmi zátěžový měsíc. Je pravda, že jsem toho taky hodně přečetla, ale o tom až jindy. V tomto článku se s vámi chci podělit o knihy, které jsou u mě doma nové. Jde vesměs o recenzní výtisky, ale naštěstí je nemusím přečíst za měsíc, jak je to obvyklé, ale mám na to delší čas. 

Nejprve kniha, kterou už mám přečetlou a kterou jsem dostala z nakladatelství JOTA. Jde o komiks Sochař od Scotta McClouda. Kiha je prostě nádherná. Příběh mě chytl, obrázky jsou krásné... Recenzi zrovna chystám, brzy ji uvidíte na mých stránkách. 


.

Další knihy jsem získala z nakladatelství MOBA. O jejich recenzní výtisky je poslední dobou pěkný boj a tak jsme byla ráda, že jsem získala ty, co jsem chtěla. Mám od nich dvě knihy od Vitěslava Jareše  Thriller 12. a od Václava Grubera knihu Z tebe peklo ráj. Moc se mi líbí, že nakladatelství dává šanci spoustě domácím autorům. Mnohé z nich jsem si oblíbila a teď je sama vyhledávám. 

Z nakladatelsví Arga jsem získala krásnou knihu Otázka ztracené hlavy od E.J. Coppermana a J. Cohena. Jde o příběh o muži, který má aspergerův syndrom. Na knihu jsem hodně zvědavá. Recenzi budu psát pro stránky vaseliteratura.cz.
Celkově jsou knihy z Arga úžasné, plné nápadů a chytré. 

Otázka ztracené hlavy


Nakladatelství Omega jsem získala k recenzi knihu Laurus. Příběh se odehrává v patnáctém století ve středpověké Rusi. Hlavním hrdinou je lékař, který se snaží pomocí bylinek léčit své okolí. Jde o román, částečně i cestopis. 
Další knihu jsem získala přímo od autora. Zaujala mě anotace. „Zdá se mi o světě v plamenech. O jaderných bombách, které dopadají jedna za druhou a polykají města jako rakovina. O našem dožívání v podzemním krytu, kde se z nás pomalu stávají zvířata. Ty sny jsou tak živé. Bojím se, že se jednou budu chtít probudit a zjistím, že je pozdě.“ Tomáš je mladý muž v nejlepších letech. Ačkoliv se zdá, že mu nic neschází, upadá do stále větší deprese. V práci to s ním jde od desíti k pěti a po marných pokusech vzdává i snahu o opětovné sblížení se svou ženou Eliškou. Aby toho nebylo málo, pronásledují ho postapokalyptické sny plné beznaděje. Depresivní nálada ho opustí až v okamžiku, kdy se seznámí s podivínským psychologem Kohlem, který mu ukáže, jak být šťastným a lepším člověkem. To je ovšem jen začátek Tomášova příběhu, který nakonec vyústí ve strhující finále. Kniha Volba je literárním debutem mladého českého autora Jakuba Trpiše. Prolínají se v ní prvky duchovní literatury, sci-fi, detektivky, psychologického i milostného románu. Poprvé vyšla v roce 2012. Příběh v sobě nese silné poselství, které může změnit život jednotlivce i celé společnosti.

Moc ráda poznávám naše autory, proto se na knihu velmi těším.Navíc ji mám podesanouu- heč.

Poslední balíček s knížkami, který jsem tento měsíc dostala, byl trochu větší. Jde o knihy, které budu recenzovat pro stránky Magazín Sova. Knížky jsem si dopředu nemohla vybrat, přesto se mi paní Nachtmanová většinou trefila do vkusu. Dostala jsem od ní opravdu pěkné kousky a navíc i knihy pro vás do soutěže, kterou brzy uspořádám. 


A knihy pro vás - do soutěže jsou i podepsané, přímo od autorky. Rozhodně se máte na co těšit. 

Všechny knihy dohromady. Tentokrát pes nechtěl pózovat, což je velká škoda. :-)


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…