Přeskočit na hlavní obsah

Brandnooz

A máme tu opět boxík plný dobrůtek - Brandnooz box. Tentokrát se mi zdál obzvlášť dobře sestavený.


V rámci tohoto boxu je plno receptů na pečení. Moc mě zaujali hlavně pečené langoše, ty určitě vyzkouším. Recept je jednoduchý a nemusím trávit hodiny v kuchyni.


A abych mohla v klidu zkoušet recepty, v boxu byla mouka i sušené droždí. Tohle droždí znám a občas ho používám, ale značku mouky - Babiččína volba- jsem ještě nezkoušela. Jsem zvědavá, jestli je opravdu lepší. Cena mouhy je 23,90, což se mi zdá  celkem dost. 


  Zlatý klas na přípravu krémů a náplní. Vyzkouším - moje dcera má za pár dní narozeniny a já budu péct dorty. Ano, množné číslo. Moje dcera chce dorty rovnou dva. Není vůbec skromná. :-) Čaje na výrobu ledového čaje. Je horko a tyhle dobrůtky se nám budou hodit. Zatím jsme vyzkoušeli citrónový s limetkou a moc nám chutnal. Dali jsme si plno ledu a chuť byla super. bála jsem se, že se čaj dostatečně nevylouhuje do studené vody, ale nemusít emít strach. Čaj je tmavý a dostatečně silný.


Haribo mňamky. Musím je nechat dcerušce, snažím se přes léto trochu zhubnout a oni mi pošlou takové dobroty.


Fidorky jsou oblíbená svačinka naší dcery. Nevím jestli ji bude chutnat kávová. Za to žvíkačky Chupa chups jí budou chutnat určitě. Vyzkoušíme udělat co největší bublinu. Možná bychom mohli uspořádat soutěž o největší bublinu. 


Bebe na měkko už v boxu bylo, Klarce moc chutnalo, ale tentokrát ho dostane Jirka na svačinku do práce. Taky si ji zaslouží. 


Poslední dobou si cider kupujeme často. Takže jsem tuto plechovku v boxu viděli moc rádi. Moc nám chutnal. Takže s velkou pravděpodobností zase koupíme. Cena 19,90 kč.


Na tento kolový nápoj jsem byla moc zvědavá, takže jsme ho ochutnali jako první. Není tak sladký jako klasická kola, což mi vyhovuje. Je osvěžující a chutnal nám oboum. Já osobně pivo nepiju, ale tahle kombinace chmelu a koli byla příjemná.


 Sirupy Jupí jsou na našem nákupním seznamu často, tahle novinka nám taky moc chutnala. meloun, limetka a máta je vážně super kombinace.Hořčici já moc nemusím, ale můj přítel má dijonskou moc rád a tak se u nás taky velmi dobře využije.


Tyčinky jsou u nás taky velmi oblíbené. Navíc se budou hodit na  oslavu. Je s nimi docela zábava, dají se s nimi dělat kusy, hrát hry...


Všechno dohromady. Tentokrát jsem byla z boxu opravdu nadšená, prostě samá dobrůtka.

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…