Přeskočit na hlavní obsah

Kouzelníkův únik z reality


Napsal: Lars Vasa Johanson
Nakladatelství: Host
Počet stran: 384

Knihy z nakladatelství Host jsou pro mě zárukou kvality. Navíc kniha o kouzelníkovy a magickém lese mě velmi lákala. Tentokrát mě zaujala i krásná obálka, zelená barva spolehlivě přitáhne pozornost.

Jako malý kluk si Anton, jen tak pro radost, koupil kufřík plný kouzelnických rekvizit. Bavilo ho si s nimi hrát a zkoušet různé triky. Když kufřík ukázal svému kamarádovi, objevil pro ně oba nový svět. Začali se bavit nacvičováním kouzel a jejich předváděním publiku. Přes počáteční rozpačitost se jim kouzla začala dařit a dokonce si svými vystoupeními vydělávali. Žárlivost je rozdělila a každý se vydal svou cestou. Oba sice zůstali svému koníčku věrní, ale zatímco se kamarádovi daří velmi dobře, Anton objíždí domovy důchodců a firemní akce a sotva se dokáže uživit. Přesto si namlouvá, jak je se svým osamělým životem spokojený.

Vše se změní, když zabloudí v národním parku Tiveden. Setká se s kouzelnými bytostmi, plní tajemné úkoly a začíná si uvědomovat, že život je něco víc, než jen osamělé cestování a předvádění karetních triků. Zjistí, že je dobré mít přátele, nebýt pořád mrzutý a umět občas dělat kompromisy.


Kniha jako taková se mi četla velmi dobře. Začátek byl trošku slabší, kdy bylo popsáno Antonovo dětství. Je však pravda, že ani v této části knihy jsem se nenudila. Díky této pasáži, jsme se s Antonem seznámila a dokázala jsem pochopit jeho povahu a jeho pozdější chování. Nejvíc mě však bavila část popisující plnění úkolů v magickém lese. Magie tu byla přítomná jako něco přirozeného, žádné mávání hůlkou, nebo vaření lektvarů z exoticky znějících ingrediencí.Příběh je plný humorných situací, kdy se zasmějeme nad Antonovou nešikovností a netaktností. Je zde krásně a nenásilně propletená realita s magií. Sarkasmus, ironie a nadsázka se v knize střídají a navozují příjemnou atmosféru.

Přestože je Anton pořádné nemehlo, dokáže být pořádně protivný a nechápavý, byl mi v podstatě celkem sympatický. Dokázala jsem pochopit jeho myšlenkové pochody a vcítit se do jeho pocitů zklamání a žárlivosti. Kdopak z nás občas neměl pocit, že je k němu život nespravedlivý. Líbí se mi, jak se postava Antona vyvíjí, jak si pomalu začíná uvědomovat své chyby a vše co dělá špatně. Je dobré mít v životě někoho s kým si můžeme popovídat, komu můžeme věřit.
Ostatní postavy hrají v knize jen vedlejší roli a nejsou až tak důležité. Přesto jsem ráda, že jsem poznala uplakánka, královnu Hnojanu, Grétu a Gunnara.Jde o velmi originální a vtipnou knihu, která vám magii ukáže zase z úplně jiného úhlu. Pokud se do knihy pustíte budete se bavit a smát. Budete mít chuť na Antona vykřiknout a poradit mu co má udělat. Je to totiž pořádný paličák, kterému naprosto jasné věci vůbec nedocházejí. Přesto mi po dočtení knihy Anton chybí a ráda bych se k němu a jeho příběhu opět vrátila.

Za knihu k recenzi děkuji NAKLADATELSTVÍ HOSTKnihu si můžete pořídit ZDEOkomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…