Přeskočit na hlavní obsah

Furminátor

Všichni, kdo máte doma nějakého chlupatého zvířecího mazlíčka, znáte úskalí které je s tím spojené. Jsou to všudypřítomné chlupy. S tímto problémem většina nás, chovatelů s menším nebo větším úspěchem bojuje. 

Já se snažím množství chlupů eliminovat. Mám na to různé hřebeny, speciální držák na vysavač atd. Přesto je chlupů doma pořád plno. Bydlí s námi jeden velmi chlupatý pes a jedna kočka, což nám zadělává na množství chlupů víc než malé. 

Když jsem uviděla výzvu na stránkách Blogerky.cz s FURminátorem ihned jsem se k ní přihlásila. Vyzkoušet si tohle hrablo pro mě bylo jako možné řešení našeho velkého problému. Proto mě velmi potěšilo, že jsem byla vybrána a FURminátor mi přišel domů.


Protože máme doma borderkolii vybrala jsem FURminátor pro středně velké psy s dlouhou srstí. Jde o hrablo z nerezavějící oceli, které má vysunovací tlačítko pro čištění hrabla. Rukojeť dobře padne do ruky a tak je práce s ním jednoduchá a pohodlná.

Hned jsem ho samozřejmě musela vyzkoušet a to hlavně na mojí milované fence, protože je hlavním zásobníkem chlupů v naší domácnosti. Zpočátku se na moje nadšení dívala dost podezřívavě a do spolupráce se jí vůbec nechtělo. Když jsem jí nechala hrablo v klidu očichat, mohli jsme jít na to. Vzala jsem Connie na zahradu a vyčesávali jsme chlupy venku. Byl to skvělý nápad, protože po chvilce lítaly chlupy všude. Pro Connie byla celá procedura očividně velmi příjemná, sama se začala natáčet na různé strany, jak si chtěla česání užít. Měla jsem strach, že jí bude vyčesávání tahat, že se jí to nebude líbit, ale vše bylo v pořádku. Myslela jsem si, že bude za chvilku hotovo a pes bude zbaven veškeré přebytečné srsti, ale ani po deseti minutách vyčesávání ještě nebyl konec a pořád a pořád jsem vyčesávala další a další chlupy. Bylo jich tolik, očividně náš pes potřeboval hloubkovou očistu. Je pravda, že podruhé už to nebylo tak dramatické a chlupů už nebylo tolik. 

Výsledek vyčesávání.


Rozhodně můžu každému FURminátor doporučit. Sama jsem nevěřila, jak moc dokáže pomoci s eliminací množství chlupů v domácnosti. Ale je pravda, že vyčeše až neuvěřitelné množství chlupů a zvířata si jeho péči užívají. I náš kocour přišel o plno chlupů díky FURminátoru. Žádné jiné hrablo, které jsme používali předtím takové úspěchy nemělo.  
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…