Přeskočit na hlavní obsah

Bio bedýnka

Bio potraviny. Určitě jste o nich slyšeli. Někdo je chválí, jiní je haní, jako zcel zbytečné. Já jsem se rozhodla, že vyzkouším nabídku bio bedýnek. Sezonní ovoce a zeleninu od farmářů vám dovezou až domů a vy se můžete soustředit jen na výběr receptů  a dobrot, které z přivezené zeleniny a ovoce uděláte. 

K zakoupení bio bedýnky mě vedla i snaha podpořit poctivé farmáře z našeho okolí. Sama mám doma malou zahrádku a vím, že někdy to dá hodně práce něco pořádného vypěstovat. Navíc zelenina v některých obchodech je opravdu příšerná. 

Objednávka proběhla snadno a já se těšila na dodání. Vybrala jsem si termín dodání a čekala. Den předem jsem dostala email s upřesněním času dodávky. Všichni jsme se těšili na dobrůtky. Bedýnka přišla přesně ve stanovený čas, což bylo super. 


 Pohled do bedýnky. Objednala jsem si jen malou bedýnku. Chtěla jsem to zatím jen vyzkoušet.


Dostali jsme vše, co bylo avizováno.
Brambory, papriku, cibuli, celer, dýni, mrkev, kedlubnu, červenou řepu, jablíčka a hrušky. Všechno vypadalo krásně a hlavně jako by to zrovna sklidili.


Jablíčka jsou šťavnatá a výborná, Hrušky jsou trochu tvrdší, ale já je takhle miluji. Výborné jsou i papriky.


Přítel mě velkou radost z dýně, protože miluje dýňovou polévku, já se zas hned vrhla na ovoce a mrkev. Tu jsem nachystala na mlsání, jen tak syrovou. 

S kvalitou ovoce a zeleniny jsem byla velmi spokojená, horší je to už s cenou bedýnky. Za kvalitu si ale rádi připlatíme. 

Jaké máte zkušenosti s bio produkty? Kupujete je, nebo se jim raději vyhýbáte? 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…