Přeskočit na hlavní obsah

Výstava ježků

Poslední dobou mám takovou malou tvůrčí krizi. Proto přidávám článek o výstavě až teď. Doufám, že moji čtenáři mi to prominou a přes  jistou neaktuálnost se jim bude článek líbit.

Ti co mě sledují pravidelně vědí, že jsem si nedávno pořídila toho nejhezčího ježka pod sluncem. Je to opravdový krasavec. Proto jsem přemýšlela, že se s ním pojedu pochlubit na výstavu. Je škoda, že ostatní nemají možnost si ho prohlížet každý den a těšit se s ním. Nakonec jsem se rozhodla, že ho na výstavu nevezmu. Je to trochu nespolečenský bručoun, který nemá rád cizí lidi, buzení přes den a přílišný hluk. Tohle všechno by na výstavě zažil. Moje touha po výhře není tak velká, abych ho zbavila jeho pohodlíčka, které jsem mu doma zařídila.


Já sama naopak přítomnost stejně smýšlejících lidí vítám a tak jsem se na výstavu vypravila. Akce se konala v Praze v nádherném prostředí Toulcova dvora.
Místo výstavy bylo dokonale vybrané. Spojení města a přírody je moc fajn. Navíc se zde dá velmi dobře a zdravě najíst i s bezlepkovou dietou. To je pro mě velmi důležité. 

Na výstavě bylo plno krásných ježečků, ale mohli jsme si prohlédnout i morčata a králíky. Navíc jsme si mohli nakoupit krásné hlouposti pro radost, ale i něco hezkého pro ježky.
Moc hezký byl i pohled na připravené poháry pro vítěze.

Výstava se mi moc líbila. Některé ježky jsem si mohla i pohladit, pochovat. Nakonec jsem byla ráda, že jsem Horácia nechala doma, není to takový pohodář, jako většina ježků přítomných na výstavě. Nenechal by se tak v klidu prohlížet porotou. Určitě by pěkně hlasitě funěl.

Nakoupila jsem si plno drobností pro radost. Krásné magnetky, přívěšek a navíc pro Horácia nový tulipytlík.

každopádně příští rok jedeme zas, nakoupíme, pozdravíme známé a hezky si popovídáme o ježcích.

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…