Středověké divadlo Traken

Středověké divadlo Traken

Nedávno bylo v Unhošti vystoupení středověkého divadla Traken. Protože milujeme historii a rádi navštěvujeme hrady a zámky, nemohli jsme na jejich vystoupení chybět.Všude bylo plno koní, jezdců, historických kostýmů a i hudba skvěle dokreslovala atmosféru. Jednalo se o středověký rytířský turnaj. 


Rytíři nám předvedli svoje umění v jízdě na koni. Bylo to fascinující představení. Nejvíc nás bavil rytíř Dejmor, který byl přesvědčen o své neporazitelnosti. Jeho hlášky nás bavily po celé představení. Přesto jsme fandili něžné princezně Adrianě.


Rytíř Jan sice nevyhrál, ale měl určitě nejkrásnějšího koně - Maximuse. Panoš Mojmýr byl během představení pasován na rytíře.


Byl to litý souboj na ostří meče, ale došlo i na kopance a pěsti.Turnaj nakonec vyhrála krásná princezna Adriana. Rytíř Dejmor ji nedokázal porazit ani s jeho podvody, které nám rád předváděl. 


Představení mě pobavilo. jen škoda, že s námi nebyla moje dcera, která miluje koně. Po představení se děti mohly povozit na koni, který se jim nejvíc líbil.

Hned jsem si skupinu přidala na fb. Když budou poblíž, zase se na ně přijedeme podívat.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Oldřich z Chlumu román a skutečnost

Volba - klíčový okamžik