Přeskočit na hlavní obsah

Jak si žiju - moudra z knih

Včera jsme si udělali výletový den. Je to občas potřeba. V koloběhu práce, škola, domácnost není až tak moc zábavy a tak se den volna hodí.
Jeli jsem jen do blízkého okolí, takže jsme si mohli ráno přispat a vyrazit až po desáté hodině. První naše zastávka byla v Družci na rozhledně. Můj přítel rozhledny přímo miluje a já musím uznat, že tuhle jsme si užili všichni tři.


Rozhledna není nijak velká, přesto je z ní krásný výhled do kraje. Moc se nám líbilo i to, že jsem tam byli půl hodiny úplně sami. Taky jsme u rozhledny umístili moudra. Doufám, že je někdo našel a potěšil se jimi. 
Po Družci jsem zavítali na tvrz Malá Dobrá, kde se konali rytířské půtky. I tady jsme rozdávali moudra z knih. Navíc jsme se bavili ukázkami středověkého tance, rytířských turnajů a břišních tanců. Byla jsem překvapená, jak blízko je tvrz o které jsem do té doby nevěděla. Pořád někam jezdíme a přitom máme zajímavé místa kousek od domu. 

Ještě jsme trochu nakupovali na dobovém tržišti. Největší radost jsme měla z pleteného koše. Už nám nic nebrání vyrazit na houby. Taky jsme se posilnili výbornou medovinou, škvarkovými plackami a zelňáky. 

Naše poslední zastávka byli Kamenné Žehrovice, kde se konali trhy lidových řemesel. Bylo tu plno lidí a hudby. Obdivovali jsme stánky s keramikou, ale nakoupili jsme hlavně jídlo. Klasicky trdelník, uzené mandel a sýr. Prostě krásně využitý den. Myslím, že jsme byli všichni spokojení. 

Rozdali jsme asi desítku mouder, utratili patřičné množství peněz a zažili plno nových věcí.  

A co vy a výlety? 
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…