Přeskočit na hlavní obsah

Vysoká hra


Napsala: Kay Hooper
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 160

Knihu, Vysoká hra, jsem si vybrala hlavně kvůli její anotaci. Kniha slibovala příběh o zradě a druhé šanci milenců - dvou agentů. Ona krásná a chytrá žena, on především silný a vznětlivý muž. V pozadí příběhu jsem se těšila na napětí v podobě tajné mise, kterou oba plní. Knihu napsala Kay Hooper- velmi úspěšná autorka bestsellerů New York Times. 

Katrina Keller je školená agentka pracující pro Američany.  Ve svém srdci skrývá zklamání, které ji způsobila láska. Právě pracuje na tajné misi v zábavném parku. A právě díky plnění úkolu se potká s mužem, který ji před lety zlomil srdce. Kvůli nedorozumění ji Skye Prescott opustil, jenže i po letech je přitažlivost mezi nimi stále velmi silná. Oba se zprvu pokoušejí držet si od sebe odstup, ale nedokáží to. Jejich minulost je stále ovlivňuje. 

Katrině se zatajil dech a celá se zatřásla teplem.Před šesti lety s city mezi nimi nezápasila, a tak tuhle jeho stránku nikdy nepoznala. Jeho náruživost byla zřetelná, natahovala se po ní, přitahovala ji. Byl nedočkavý, trochu tvrdý, téměř až primitivní. Toužil pro ní a nebyl připravený čekat o moc déle. 


Autorka vsadila na kombinaci románu pro ženy a erotického románu. Napětí spojeného s riskantní práci agentů je v knize jen pomálu. Nejvíc prostoru, v této útlé knížce, dostalo sbližování dvou hlavních postav. Že se toto sbližování odehrává zejména v soukromí na hotelovém pokoji je zcela typické pro tento žánr. Bohužel velmi málo se soustředíme na vztahy a osobnosti postav, děj je dost opomíjen. Pokud by jsme vynechali všechny erotické scény, museli bychom v podstatě vynechat víc než polovinu knihy. 

Postavy nedostaly tolik prostoru, aby se s nimi mohl čtenář ztotožnit. Sky je typický svalnatý krasavec. Většinou se nedokáže moc ovládat, dřív jedná než myslí a díky tomu se často dostává do ošemetných situací. Jeho sebestřednost je až zarážející, vše musí být podle něj, city a potřeby druhých neřeší. Katrina má za sebou těžké životní období, kdy se musela vypořádat s fyzickým a hlavně psychickým týráním ve vězení. Myslí si, že už  má vše za sebou, ale po setkání se svou dávnou láskou se jí vzpomínky vrátí. Je dostatečně tvrdohlavá a odměřená, aby dokázala všechny držet v patřičné vzdálenosti. Jediný, na koho tato její obrana neplatí, je Sky. 
Kradmo si ho prohlédla z profilu a najednou se uvnitř podivně zatřásla. Ve tváři měl něco, co tam nikdy předtím neviděla. Něco, co měla téměř strach i popsat. Skoro by přísahala.... Ale to nebylo možné. Panovalo mezi nimi příliš zatrpklosti a bolesti. Šlo mu jen o pomstu. 

Kniha je útlá a děj nevýrazný. V podstatě se nic zásadního nestane. Pokud ale máte rádi erotické napětí mezi postavami, určitě si přijdete na své. Pár klišé se sice autorce do děje zapletlo, ale pokud si chcete jen odpočinout při cestě do práce, není to zásadní překážka. Kniha je součásti několikadílné série, přesto bych od knihy požadovala víc děje a lépe vykreslené postavy.

Za knihu k recenzi moc děkuji nakladatelství Omega a

 knihkupectví Knihy Dobrovský


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…