Přeskočit na hlavní obsah

Vysoká hra


Napsala: Kay Hooper
Nakladatelství: Omega
Počet stran: 160

Knihu, Vysoká hra, jsem si vybrala hlavně kvůli její anotaci. Kniha slibovala příběh o zradě a druhé šanci milenců - dvou agentů. Ona krásná a chytrá žena, on především silný a vznětlivý muž. V pozadí příběhu jsem se těšila na napětí v podobě tajné mise, kterou oba plní. Knihu napsala Kay Hooper- velmi úspěšná autorka bestsellerů New York Times. 

Katrina Keller je školená agentka pracující pro Američany.  Ve svém srdci skrývá zklamání, které ji způsobila láska. Právě pracuje na tajné misi v zábavném parku. A právě díky plnění úkolu se potká s mužem, který ji před lety zlomil srdce. Kvůli nedorozumění ji Skye Prescott opustil, jenže i po letech je přitažlivost mezi nimi stále velmi silná. Oba se zprvu pokoušejí držet si od sebe odstup, ale nedokáží to. Jejich minulost je stále ovlivňuje. 

Katrině se zatajil dech a celá se zatřásla teplem.Před šesti lety s city mezi nimi nezápasila, a tak tuhle jeho stránku nikdy nepoznala. Jeho náruživost byla zřetelná, natahovala se po ní, přitahovala ji. Byl nedočkavý, trochu tvrdý, téměř až primitivní. Toužil pro ní a nebyl připravený čekat o moc déle. 


Autorka vsadila na kombinaci románu pro ženy a erotického románu. Napětí spojeného s riskantní práci agentů je v knize jen pomálu. Nejvíc prostoru, v této útlé knížce, dostalo sbližování dvou hlavních postav. Že se toto sbližování odehrává zejména v soukromí na hotelovém pokoji je zcela typické pro tento žánr. Bohužel velmi málo se soustředíme na vztahy a osobnosti postav, děj je dost opomíjen. Pokud by jsme vynechali všechny erotické scény, museli bychom v podstatě vynechat víc než polovinu knihy. 

Postavy nedostaly tolik prostoru, aby se s nimi mohl čtenář ztotožnit. Sky je typický svalnatý krasavec. Většinou se nedokáže moc ovládat, dřív jedná než myslí a díky tomu se často dostává do ošemetných situací. Jeho sebestřednost je až zarážející, vše musí být podle něj, city a potřeby druhých neřeší. Katrina má za sebou těžké životní období, kdy se musela vypořádat s fyzickým a hlavně psychickým týráním ve vězení. Myslí si, že už  má vše za sebou, ale po setkání se svou dávnou láskou se jí vzpomínky vrátí. Je dostatečně tvrdohlavá a odměřená, aby dokázala všechny držet v patřičné vzdálenosti. Jediný, na koho tato její obrana neplatí, je Sky. 
Kradmo si ho prohlédla z profilu a najednou se uvnitř podivně zatřásla. Ve tváři měl něco, co tam nikdy předtím neviděla. Něco, co měla téměř strach i popsat. Skoro by přísahala.... Ale to nebylo možné. Panovalo mezi nimi příliš zatrpklosti a bolesti. Šlo mu jen o pomstu. 

Kniha je útlá a děj nevýrazný. V podstatě se nic zásadního nestane. Pokud ale máte rádi erotické napětí mezi postavami, určitě si přijdete na své. Pár klišé se sice autorce do děje zapletlo, ale pokud si chcete jen odpočinout při cestě do práce, není to zásadní překážka. Kniha je součásti několikadílné série, přesto bych od knihy požadovala víc děje a lépe vykreslené postavy.

Za knihu k recenzi moc děkuji nakladatelství Omega a

 knihkupectví Knihy Dobrovský


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…