Přeskočit na hlavní obsah

Knižní výzva 2017


Již v roce 2016 jsem se do výzvy stránek databazeknih.cz zapojila a splnila jsem ji na 100%. Donutilo mě to přečíst si i knihy, po kterých bych asi jinak nesáhla.  Díky tomu jsem se dostala k detektivkám, které jsem do té doby pořád odmítala, a kupodivu jsem se začetla a teď se jim už nevyhýbám. Navíc jsem se vrátila ke knihám, které jsem četla jako malá, nebo mladší a znovu si je přečetla. Kupodivu jsem v nich našla nové zajímavé pocity. Bylo to zábavné a tak není divu, že jsem se opět do výzvy zapojila. Jako každý správný knihomol, mám vždy po ruce knihu, kterou chci přečíst. Pořád mám pocit, že je na světě tolik knih, které chci přečíst a přitom tak málo času. Proto si přeji a nejen pro sebe, více času na čtení. 


1) Kniha, která je starší než čtenář

2) Kniha, která je autorovou prvotinou

3) Kniha, která má na Databázi méně než 500 hodnocení

4) Kniha, která se odehrává v budoucnosti

5) Kniha od severského autora

6) Kniha, jejíž děj se odehrává v Praze

7) Kniha od držitele Pulitzerovy ceny

8) Oblíbená kniha rodičů, prarodičů

9) Kniha odehrávající se na ostrově

10) Kniha psaná formou deníku

Všichni odcházejí  - Wendy Guerra

11) Kniha od autora ze sousedního státu

12) Kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů

13) Kniha poprvé vydána v roce 2017(zcela nová kniha)

14)  Kniha od českého autora

 Breviář pozitivní anarchie - Vlastimil Vondruška

15)  Kniha se zvířetem v názvu

16)  Darovaná kniha

17)  Kniha, která má jednoslovný název

18)  Kniha s jménem v názvu

19)  Kniha pohádek

20) Kniha, jejíž první věta je otázkou

Kdo z vás se taky do výzvy zapojil? 


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…