Přeskočit na hlavní obsah

Faktor Churchill - audiokniha


Autor: Boris Johnson
Interpret: Pavel Rímský
Vydavatel: Audiotéka
Délka : 14 hodin a 28 minut

Životopis tohoto slavného  muže jsem si vybrala jako inspiraci. Co všechno vedlo Churchilla k jeho rozhodnutím, jaké měl dětství, dospívání, zajímal mě jeho vztah k ženám. Winston Churchill pro nás není neznámou osobností. Tak asi jako každý, plno věcí z jeho života už jsem znala před poslechem audioknihy, přesto jsem se dověděla plno novinek, které nejsou až tak všeobecně známé. 

Další věc, která mě na tomto díle zaujala je její autor. Boris Johnson je výrazná osobnost, která zasáhla do politiky své země. Jako starosta Londýna byl taky dost slyšet, po brexitu se vyhoupl na společenském žebříčku ještě víš a od 13. července se stává ministrem zahraničí. Proto mě dost překvapilo, že měl ještě čas sbírat informace a psát knihu. Byla jsem zvědavá jak mu to šlo. 

Moc se mi líbilo množství informací, které jsem se o životě známého politika dozvěděla. Například jeho dětství a dospívání pro mě bylo doposud kapitolou zcela neznámou. Zajímavý byl jeho vztah k rodičům, zvláště pak k otci. Tyto vztahy jsou často problematické, a často výrazně formují osobnost člověka. Zaujal mě komplikovaný vztah Churchulla k ženám, jeho láska k letadlům a jeho řečnické umění.Winston Churchill byl rozporuplnou osobností. Měl své slabé i silné stránky. Co se mu nedá upřít je, že na sobě neustále pracoval. I přes neúspěchy, které ho v životě potkali se nevzdal a o svou pozici na slunci tvrdě bojoval. Povedlo se mu zapsat se do dějin. Bojoval ve dvou světových válkách, je označován za jednoho z nejlepších řečníků, získal Nobelovu cenu za literaturu, prošel řadou významných politických funkcí ve své zemi a publikoval velkou řadu knih. Moc se mi líbilo literární zpracování životopisu tohoto slavného politika. Nejedná se o strohý, chronologický výpis životních událostí. Boris Johnson dokázal do životopisu vpravit i humor. Neuslyšíte pouhý výčet pozitivních stránek osobnosti Churchilla, autor si posvítil i na jeho slabé stránky, i když z jeho slov a myšlenek je zřejmé, že mu jeho  chyby velmi rád odpustí. Na každý jeho omyl dokáže najít ospravedlnění. V audioknize autor upozorňuje na velkou lásku Churchilla k alkoholu, jeho vypočítavost, neloajálnost kdy měnil politické strany podle toho, co bylo pro něj výhodnější, i jeho omyly, kterých se ve svých funkcích dopustil. Dokázal však do textu vpravit plno zajímavých maličkostí, které nám Chiuchilla zlidšťují a tím je nám velmi sympatický. 

Co se týče zpracování audioknihy, byla jsem s poslechem velmi spokojená. Chvilku jsem si opět musela zvykat na hlas pana Rímského, a jeho tempo čtení. Ale po chvíli jsem se zaposlouchala a vše bylo v pořádku. Hluboký hlas mě přesvědčil a mohla jsem se soustředit na text. Bylo poznat, že pan Rimský do čtení dal duši, jeho přednes byl strhující a dodal knize život. 

Audioknihu určitě doporučuji a to nejen pro její velmi zajímavý obsah, ale i pro výborné zpracování. 

Za poskytnutí audioknihy k recenzi děkuji Audioteka.cz


Pořídit si jí můžete ZDE
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…