Přeskočit na hlavní obsah

ÚNOROVÉ ČTENÍ
Začátek března. Venku nám sněží, oběd už je na plotně a tak mám trochu času.
Všichni rekapitulují co všechno za poslední měsíc přečetli. Já jsem docela dost zaměstnaná a to nemyslím jenom práci. Proto čtu hlavně v autobuse, na zastávkách, ve frontách třeba na poště, v polední pauze a a v posteli před spaním.
V únoru jsem se pustila do knížek nově vydaných, ale i těch starších. Prostě co mi zrovna přišlo pod ruku a na co jsem měla zrovna chuť.


První:
.   


První jsem se pustila do fantasy Half Bad - Napůl zlý

Od této autorky jsem ještě nic nečetla, byla jsem dost zvědavá. Samozřejmě jsem si dopředu přečetla nějaké recenze, abych tak trochu věděla do čeho jdu.
Je to příběh ze současné Anglie. Konstatování v anotaci, že mezi lidmi žijí černí-zlí a bílý- hodní čarodějové se trochu s obsahem knihy neshoduje. Rozhodně se mi nezdáli bílý čarodějové hodní. V knize je popisováno mučení, šikanování a to vše ze strany bílých - těch hodných čarodějů. Naopak zlé vlastnosti černých čarodějů nějak moc nevyniknou, prosté konstatování, kolik hodných čarodějů kdo zabil, nějak nemá ten správný efekt.
Patnáctiletého Nathana mi bylo ve větší části knihy líto. Chlapec přece nemohl za to, že jeho otcem je jeden z nejhorších černých čarodějů a přitom za to od malička pykal. Vlastně se ničím jiným neprovinil a přesto byl pořád někým šikanován.
Kniha se celkem dobře četla, líbily se mi zápletky. autorka tam nezapomněla přidat lásku, přátelství,zradu.
Doporučuji k přečtení.

Druhá:

  Noční škola -- Když všichni lžou, komu se dá věřit?
C.J Daughertyová -Noční škola

O této knize jsem dopředu nic netušila. Nečetla jsem recenze, neznala jsem autorku. Vybrala jsem si ji vlastně náhodou. Chtěla jsem něco pro svou dceru. Většinou všechno co jí nechám číst dopředu přečtu, abychom si pak o tom mohly popovídat.

Jde o příběh dívky Alli, která je za trest poslána na internátní školu. Rodiče si s ní neví rady a posílají ji na výchovu. Celou knihu člověk přemýšlí, kde jsou ty kouzla, ti upíři a ty záhady. Takže celou dobu je čtenář trochu napínán a nucen číst stále dál, co se asi stane.
Alli pomalu odkrývá tajemství školy i své rodiny.

kniha se hezky čte, není kýčovitá, nemusí být za každou cenu plná kouzel a nadpřirozených bytostí. Líbilo se mi ji číst, i když je primárně určená jiné věkové kategorii.

Třetí

Výsledek obrázku pro červenák  Vládce vlků

Juraj Červenák - Vládce vlků

Kniha byla vydána v roce 2005. Já ji našla v knihovně a protože autora znám, neváhala jsem.
Černý Rogan, obyčejný bojovník, který netouží po ničem jiném, než po pomstě, se stane nadpřirozeným hrdinou. Zjistí tajemství svého původu, a pomocí svých nadpřirozených vlastností vykoná i svou pomstu. kniha tím samozřejmě nekončí, Rogan najde nové poslání

Fantasy plné kouzel, boje bohů a nadpřirozených bytostí. rozhodně to není dětská literatura, je to opravdu pohádka pro dospělé, ne všichni v knize dopadnou dobře, ani Rogan není žádný anděl.
A protože se mi moc líbila je tu kniha ...

Čtvrtá

Radhostův meč

Juraj Červenák - Radhostův meč

Pokračování Vládce vlků. Chtěla jsem je číst po sobě.
Další putování Černého Rogana a jeho přátel, za novým posláním.

Tohoto autora mám ráda a číst ho určitě nepřestanu.


Pátá kniha


Petra Neomillnerová  Amélie a tma

Opět má oblíbená autorka fantasy.
Mám ráda její série o čarodějce Lotě, i Tině Salo. Chtěla jsem zjistit, jaké jsou knihy, které píše pro děti.
Kniha je jiná, než jsem od ní zvyklá. Je psaná z pohledu dvou dívek, hlavní vypravěč se pravidelně střídá. Amélii je 12 let, nosí černé oblečení, vychází pouze v noci... Stýká se pouze se svou matkou a jejich kočičími kamarádkami. Náhodou se setká z Markétou, té je taky dvanáct a naopak v noci moc vycházet nesmí. Budou z nich kamarádky, i když jsou každá úplně jiná?

Pěkní kniha pro děti, které mají rády fantasy. svojí dceři už jsem ji nachystala na noční stolek. Jsem zvědavá co mi o ní řekne ona a jak se jí bude líbi.
.
Na březen mám připraveno spoustu dalších knih.
Nejedná se jen o novinky, např. bych si ráda přečetla Schindlerův seznam od Thomase Kenealla.


Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…