Přeskočit na hlavní obsah

Syn Jidášův


Syn Jidášův

Heit Markus - Syn Jidášův

Počet stran: 400

Překladatel: Svatava Kretkov

Jde o druhý díl série Jidáš. Jako u každé série, je lepší číst je popořadě, ale pokud se  Vám dostane do ruky rovnou druhý díl, nic se neděje. V textu nejsou odkazy na díl první a do děje se začtete velmi dobře.
Heit Markus

Německý autor fantasy, science fiction a hororů. Příležitostně pracuje jako novinář. jeho knihy jsou velmi dobře přijímány. Největší úspěch zaznamenal s tetralogií ze světa trpaslíků.

Kniha Syn Jidášův  se vrací k původnímu obrazu upírů. Jsou to v podstatě krvelačné bestie, které nemohou a většinou ani nechtějí svoji touhu po krvi lidí ovládat. Nejedná se o žádnou romantickou představu vampíra, které jsou v poslední době tak oblíbené (např.  Stníváni atd).

Jde o životní příběh prastaré upírky Síi, která se po staletí snaží hlídat své potomky, aby se z nich nestaly bytosti jako je ona sama. V současné době se zapojila do života mladé matky a její dcery. Pomáhá jim a chrání je. Vůbec netuší, že z dávné minulosti se vynoří muž, který se chce mstít. Muž, který má schopnosti, které by ji mohly porazit. Navíc jí z celého srdce nenávidí.

Při čtení knihy mě zarazil úvod, kde je popis různých druhů upírů, jejich slabých a silných stránek. Bála jsem se, že v tom budu mít zmatek a nebudu se orientovat. Naštěstí mé obavy nebyli oprávněné. Po celou dobu čtení jsem neměla potřebu se vracet k popisu a přitom jsem měla docela dobrou představu co která postava a druh upíra dokáže.

Příběh je plný zvratů a nečekaných rozuzlení. Vede různými staletími až do současnosti a různými zeměmi. Trochu jsem nechápala odbočky v knize, různé postavy se střídali, ale ukázalo se, že to mělo své důvody.
Kniha se dobře čte, příběh je zajímavý. Postavy se vyvíjí, pořád se něco děje. Příběh plný vražd, nenávisti, ale i lásky.
Myslím, že tohoto autora budu sledovat a ještě se k němu vrátím.

Za knihu děkuji  www.knihy.idnes.cz

knihy.idnes.cz
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Moudra z knih 2017

V roce 2015 jsem se zapojila do projektu MOUDRAZKNIH.  Projekt nás neskutečně bavil. Všude jsme ukrývali lístečky s pečlivě vybranými úryvky z knih. Někdy jsme měli štěstí a mohli jsme pozorovat lidi, kteří je najdou a jejich reakce. Proto jsem se rozhodla projekt opět rozjet. Pokud máte rádi knihy, možná se vám některé věty  zažerou pod kůži. Já si je zapisuji do sešitu, který mám speciálně na citáty. Občas se mi hodí, když píšu věnování do darované knihy, nebo posílám dopis a chci přidat vhodný citát. Teď jsem našla nové využití. Moudra z knih. Pokud se vám stane, že narazíte na nějaký citát, který se vám z nějakého důvodu líbí, dáte si tu práci a napíšete ho na kousek papíru. Jestli použijete počítač a text vytisknete, nebo ho napíšete ručně je už zcela na každém z vás. Hlavní je citát převést do papírové podoby a předat ho dál. Můžete ho nechat na lavičce v parku, v nákupním košíku, dát ho do náhodně vybrané schránky, vše je jen na vás. Jde o to se podělit o kousek knihy, nebo myš…

Soutěž

Tento můj blog už je tady dva roky. Za tu dobu jsem se díky němu podívala na spoustu zajímavých míst, zjistila plno užitečných informací a seznámila se se spoustou inteligentních a nápaditých lidí. Díky těmto stránkám se doslova změnil můj život.

Protože nedávno na počítadle naskočilo 100 000 shlédnutí, dám do soutěže rovnou tři knihy  - jde o takovou malou odměnu pro mé čtenáře. Takže mohou vyhrát rovnou tři z vás.

A o které knihy co se tedy hraje?

První knihou v soutěži je Sběratel mušlí - od Anthony Doerr. Jde o knihu povídek, které vás chytnou za srdce. Rozhodně nejde o titul, na který rychle zapomenete. Jednotlivé osudy si budete přehrávat v hlavě i dlouho po přečtení. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE


Druhá kniha, kterou můžete vyhrát je Zázrak v plechovce, napsal C.D. Payne. Jde o knihu plnou vtipu a zábavy. Rozhodně se s ní nudit nebudete. Recenzi na ni najdete ZDE

Poslední - třetí knihou je Ryba jménem Ian od Bradley Somer. Kniha zachycuje okamžiky života lidí, kteří bydlí…