Přeskočit na hlavní obsah

Syn Jidášův


Syn Jidášův

Heit Markus - Syn Jidášův

Počet stran: 400

Překladatel: Svatava Kretkov

Jde o druhý díl série Jidáš. Jako u každé série, je lepší číst je popořadě, ale pokud se  Vám dostane do ruky rovnou druhý díl, nic se neděje. V textu nejsou odkazy na díl první a do děje se začtete velmi dobře.
Heit Markus

Německý autor fantasy, science fiction a hororů. Příležitostně pracuje jako novinář. jeho knihy jsou velmi dobře přijímány. Největší úspěch zaznamenal s tetralogií ze světa trpaslíků.

Kniha Syn Jidášův  se vrací k původnímu obrazu upírů. Jsou to v podstatě krvelačné bestie, které nemohou a většinou ani nechtějí svoji touhu po krvi lidí ovládat. Nejedná se o žádnou romantickou představu vampíra, které jsou v poslední době tak oblíbené (např.  Stníváni atd).

Jde o životní příběh prastaré upírky Síi, která se po staletí snaží hlídat své potomky, aby se z nich nestaly bytosti jako je ona sama. V současné době se zapojila do života mladé matky a její dcery. Pomáhá jim a chrání je. Vůbec netuší, že z dávné minulosti se vynoří muž, který se chce mstít. Muž, který má schopnosti, které by ji mohly porazit. Navíc jí z celého srdce nenávidí.

Při čtení knihy mě zarazil úvod, kde je popis různých druhů upírů, jejich slabých a silných stránek. Bála jsem se, že v tom budu mít zmatek a nebudu se orientovat. Naštěstí mé obavy nebyli oprávněné. Po celou dobu čtení jsem neměla potřebu se vracet k popisu a přitom jsem měla docela dobrou představu co která postava a druh upíra dokáže.

Příběh je plný zvratů a nečekaných rozuzlení. Vede různými staletími až do současnosti a různými zeměmi. Trochu jsem nechápala odbočky v knize, různé postavy se střídali, ale ukázalo se, že to mělo své důvody.
Kniha se dobře čte, příběh je zajímavý. Postavy se vyvíjí, pořád se něco děje. Příběh plný vražd, nenávisti, ale i lásky.
Myslím, že tohoto autora budu sledovat a ještě se k němu vrátím.

Za knihu děkuji  www.knihy.idnes.cz

knihy.idnes.cz
Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jak si žiju - narozeniny

Já nevím jek to máte vy, ale když jsou v rodině narozeniny, nezavládne poklidná a slavnostní nálada, ale spíš shon a zmatek. A přesně tak to dnes vypadá u nás. Moje milovaná a jediná dcera slaví dnes své narozeniny. Oficiálně je máš až za dva dny, ale aby mohla přijít na oslavu její nejlepší kamarádka, museli jsme termín trošku opravit. 


Co to znamená pro maminku? Vymyslet občerstvení, nakoupit - (to byl docela problém bez auta, tahala jsem tři velikánské tašky v pátek z práce a ještě jednu obří dnes ráno, prostě ze mě bude Rambo a svaly se mi nevejdou pod tričko), taky se musí uklidit a Klárka usoudila že i vyzdobit. Bohužel na výzdobu si vzpomněla až v pátek v osm hodin večer, když jsem přišla z práce, a to už jsem odmítla. Mohla si výzdobu vyrobit sama, ale to se jí už moc nechtělo. 
Ráno jsem vstávala jako první. Přestože je sobota byla jsem vzhůru už v šest. Hrůza. Musela jsem stihnout upéct dva dorty. Původně měl být dort jen jeden, ale mělo přijít pět holek a ještě aby jsme měl…

Soutěž

A mám tu slibovanou soutěž.

Díky mé spolupráci se spisovatelkou Petrou Nachtmanovou, jsem získala dvě knihy pro své čtenáře. Jedná se o knihy Hodinová manželka Eva a Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou. Obě knihy jsou s věnováním přímo od autorky.


Mohou tedy vyhrát dva mí pravidelní čtenáři. A jaké jsou podmínky pro výhru? 
1) Sledovat můj blog.  2) Napsat do komentářů svojí emailovou adresu, na kterou vás mohu kontaktovat v případě výhry. 3) Můžete mi dát odkaz na svůj blog, abych se mohla podívat a třeba inspirovat. :-) 4) Odpovědět na otázku : Dáváte přednost českým nebo zahraničním spisovatelům a proč.  5) Budu ráda, pokud napíšete svého oblíbeného českého spisovatele - pro inspiraci.  6) Napište, které knize byste dali přednost. 
Soutěž vyhodnotím 15.10.2016

Padesát minut -recenze

Napsal: Robert M. Lindner Počet stran: 288 Nakladatelství: Portál
Knihy nakladatelství Portál mám moc ráda, mají zvláštní náboj. Proto jsem s radostí sáhla po nové knize a pustila se do ní. 
Robert Lindner byl známý psychoterapeut a psychoanalytik. Napsal knihu, ve které se nám snaží přiblížit svou práci. Představí nám pět svých případů, které ho něčím zaujaly. Nejen, že zjistíme něco o osobnostech, které vyšetřuje, podíváme se na jejich minulost, která je většinou příčinou jejich problémů. Zjistíme, jak důležitá je v jeho práci intuice, kdy se musí terapeut, často během okamžiku, rozhodnout jak se zachovat, aby pomohl svému pacientovi. Provede nás cestami svých úvah, vysvětlí nám svůj výběr terapie. Nebojí se odhalit i pochybnosti a nejistotu, které ho občas přepadají. Vždy je pro něj na prvním  místě pacient a jeho dobro. 
Vzhledem k těmto predisponujícím a přitěžujícím faktorům nepovažuji za nijak zvlášť překvapivé, že moje účast na Kirkově psychóze poněkud narušila onu duševní rov…